Plaanis HALTI mäe kahe kõrgema tippu vallutamine.


HALTI
on mäetipp asub soome ja norra piiril. Sellel on kaks kõrgemat tippu. Soome poolne tipu kõrgus on 1324m ja norra poolne tipu kõrgus on 1365m.Mul on plaanis minna esmalt norra tippu ja siis tagasi tulles läbi lipsata ka soome kõrgemast tipust.

Jalgsi matka sinna on soome poolt minnes nii umbes 50km ja norra poolelt pääseb 20km jalutusega.

Soome poolt selle tipu vallutamiseks on soovitatud varuda aega umbes nädala jagu. See kõik sõltub kui kiiresti ja otse minna. Milline on ilm, teatavasti mägedes vahetud ilm minutitega. 

Kõrgemale jõudes hakkavad ka tekkima pilved mis võivad ka väga lihtsalt eksitada õigelt teelt ning nendes kõndides muutuvad ka riided suhteliselt ruttu niiskeks. Temperatuurgi on öösiti suhteliselt nulli lähedane siin juba.

Ise olengi peamiselt antud põhjustel oma tripile planeerinud aega nii umbes 10 päeva. Kuna ma ka pole kogenud mägedes ronija ning puudub igasugune ettevalmistus selliseks tripiks. 

Aeg kulub ka kindlasti geopeitus aarete otsimiseks ja olen otsustanud napsata teepeal ka mõned lihtsamini leitavad oma leiukorvi. Mida kujutab enesest geopeitus GEOCACHING siis lühikene ülevaade leidub minu veebilehel KLIKATES SIIA

Udupeen lootus oleks ka näha virmalisi antud tripil aga see kahjuks täitub kunagi hiljem kuna siin on ööd antud hetkel eriti valged.

Hetkel on sellised plaanid, kuidas miski õnnestud ning milline saab olema tegelikus selgu alles siis kui olen jõudnud tagasi (kuhugi) :D

Hetkel on võimalik vaadata videot milliseid esemeid olen valmis ostnud selleks tripiks.

VAATA VIDEOT MATKAVARUSTUSEST

Vaata ka pilte mu teistest seiklustest ja tegemistest PILDI-GALERIIST Minu videokanalid YOUTUBE ja Bitchute | Lisa infot saab lugeda ja vaadata aadressilt www.iffinland.info | Seal veebilehe all ääres leiduvad kõik minu teised interneti kanalid millede kaudu saab minuga ühendust või jälgida minu tegemisi.

Kommentaarid

LOETUMAD POSTITUSED

Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte

Võrdluses kaks erinevat päikesepaneelide süsteemi kokku 420W

Saanatunturi mäe 1029 meetri vallutamine kilpisjärvel 4 august 2022

Oma elukesega põhja minek - suund põhja!

NORDKAPP ... kiire kõrvalepõige ehk kuidas ideed sünnivad käigu pealt