Võrdluses kaks erinevat päikesepaneelide süsteemi kokku 420W

autosuvila päikesepaneelid

Mõned päevad tagasi lisasin autosuvilale veel juurde kolmanda päikesepaneeli. See viimane paneel on veidi uue ma tehnoloogia järgi ehitatud ja kasutusele võtsin sellel MPPT paneeli juhtimis keskuse. Hetkel on autosuvila katusel kokku 420W paneele. Kaks neis on vanema süsteemi paneelid.

See viimati lisatud süsteem ei ole nii öelda kõikse viimasem sõna mis hetkel saadaval on vaid odavam alternatiiv mille panin ise kokku.
Viimane sõna on hetkel NDS BlackSolar süsteem mis oli ka alguses plaanis osta kuid otsustasin esmalt testida veidi soodsamat lahendust. Kui olen eesoleva talvega ära testinud antud süsteemi eks siis vaatab tulevikus uuemat tehnoloogiat.

Mina paigaldasin TopRay Monikide Solar 160W Off-Grid System päikesepaneeli millele lisasin Brightsolar MPPT  30A Solar Charge Controller laadimis seadme ning Woima 100Ah vabaaja aku.
Pildil nähtav ees vasakul on 160W Brightsolar Monikide paneel plus laadimis seadmeks on Brightsolar ViewStar 20A ja Woima 100Ah vabaaja aku.

Esmapilgul tunuvad samasugused süsteemid kuid viimati lisatud süsteemis on kasutatud uuemat tehnoloogiat nii paneeli kui ka laadimis seadmes. Nüüd on mul hea võrrelda kahte süsteemi, mind just huvitabgi uuema tehnoloogia tootlikus talvel. Vanem süsteem ei tootnud jaanuarist alates kui selle paigaldasin mitte midagi. Ülevaadetes räägitakse just uue paneel edust, et toodavad voolu ka varjus või pilvise ilmaga, eks näis :)

To BlackSolar süsteem tundub toimivalt kuna olen ka näinud videot kus see toodab voolu vihmapilvelisel päeval.

Ja paremal ees nurgas on mul üks esimesi paneeli mis sai auto katusele paigaldatud. Maksis kogu Nordmax päikesepaneeli komplekt 99€ Sisaldas see eneses siis paneeli ja laadimis seadet ja juhtmed. Ise lisasin sinna 50Ah start aku. Süsteem töötab ja on kasutuses veel siianigi. Seda kasutan diiselsoojendaja tarvis. Diiselsoojendaja kohta saad aimu järgmiselt lingilt "Diisel ja gaasisoojendus ühes kahesuunalises süsteemis" 

Vaata ka pilte mu teistest seiklustest ja tegemistest PILDI-GALERIIST Minu videokanalid YOUTUBE ja Bitchute | Lisa infot saab lugeda ja vaadata aadressilt www.iffinland.info | Seal veebilehe all ääres leiduvad kõik minu teised interneti kanalid millede kaudu saab minuga ühendust või jälgida minu tegemisi.

Kommentaarid

LOETUMAD POSTITUSED

Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte

Saanatunturi mäe 1029 meetri vallutamine kilpisjärvel 4 august 2022

Oma elukesega põhja minek - suund põhja!

NORDKAPP ... kiire kõrvalepõige ehk kuidas ideed sünnivad käigu pealt