Diisel ja gaasisoojendus ühes kahesuunalises süsteemis

Tutvustan ise leiutatud soojendus süsteemi autosuvilas. Algselt on autos olemas gaasi pealt töötav õhuga soojendus süsteem, lisasin sellele juurde diiselsoojendaja.

Süsteemi ühes otsas on gaasisoojendus ja teises otsas on siis diiselsoojendus. Soojendus süsteem on siis ühtne mis on tehtud algselt ning seda sama kasutavad kaks erinevat süsteemi (gaas või diisel) erinevatelt pooltelt.

Põhi süsteemile olen ise juurde teinud veel mõningad soojaõhu väljalaske augud, et kasutada võimalikult ära kogu liikuvat õhku ja saada auto maksimaalselt ühtlaselt soojaks. Kuna näiteks gaasisoojendaja asub auto ees osas siis tahapoole jõuab suhteliselt leige õhk ning siis jääbki jahedamaks taga osa või siis vastupidi kui diisel soojendab tagapoolt siis esimene osa on külm. Külm on ka esimene osa siis kui gaasisoojendus ahi ei tööta tuleb sealt põhjast külma õhku kuna ahjul on läbi auto põhja õhuvõtu auk ning ka samas kapis asub elamis osa vooluga toitev aku millele on ka vajalik väline jahutus ning ka akulaadija mis töötab automaatselt siis kui võtta 230V voolu postist.

Piltidel ja videos on näha millised torud ja augud olen ise juurde vedanud ja teinud. Antud hetkel pole veel jõudnud talvistes oludes uudset süsteemi testida aga toetun viimase talve kogemustele kui algselt ei töötanud gaasisoojendaja ning kasutada oli ainult diiselsoojendaja ja sisustuski(kabiini peal olev magamis osa) ei olnud ümber ehitatud ning soojendamata siis elasin üle veidi üle miinus 31 kraadise külma. Oli keskmiselt 17-18 kraadi sees sooja. Selle info põhjal usun, et nüüd peaks olema tunduvalt soojem ehk siis 20 või natuke rohkem kraadi sooja lihtsalt saavutatav. Ei pea soojendajad töötama täisvõimsusel.

Idee kahel soojendajal on ka selles, et kui üks peaks mingi süü läbi lakkma töötamast või segastel põhjustel pole kütet emba-kumba siis on olemas alternatiiv. Varuks on olemas ka 230 voldilt töötav soojapuhur. Ideaalis peaks leiutama ka mingisuguse puukütmise varjandi näiteks pikemalt kusagil kohapeal seistes metsas.

Kui saad minu süsteemist ideesid siis kasuta neid julgelt ja jaga ka neid minule kasvõi siia kommenteerides. Otseloomulikult ootan ka igasugu huvitavaid ideesid või ettepanekuid sinu poolt minu süsteemile.

Soovin head leiutamist ning nokitsemist ning nautimist oma tehtust tööst puhates.


Ülevaatlik video kogu süsteemist ning kuidas see toimib.Lisa infot saab lugeda ja vaadata aadressilt www.iffinland.info | Seal veebilehe all ääres leiduvad kõik minu teised interneti kanalid millede kaudu saab minuga ühendust või jälgida minu tegemisi.

Kommentaarid